Kwiecień 28, 2018

Chrzest:

Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych

Zobowiązani i zaproszeni  do uczestnictwa w tej katechezie są ci wszyscy, którzy pragną prosić o sakrament chrztu świętego dla swoich dzieci w naszej parafii oraz ich rodzice chrzestni.

Zapraszamy również te osoby, którzy funkcję chrzestnych podejmą w innych parafiach, do pełnienia której konieczne jest okazanie zgody proboszcza własnej parafii.

Katechezy odbywają się w pierwszy i drugi czwartek miesiąca o godz. 19.00 w sali parafialnej.

Bierzmowanie:

Udzielane po III klasie gimnazjum, w terminie ustalonym z biskupem.

I Komunia Święta:

Spowiedź:

I piątki miesiąca – pół godziny przed Mszą poranną i godzinę przed Mszą wieczorną

W trakcie każdej Mszy Świętej niedzielnej

Namaszczenie chorych:

I soboty miesiąca (odwiedziny w domach chorych)

Niebezpieczeństwo śmierci, ciężka choroba, przygotowanie na operację, podeszły wiek – w każdym momencie (zgłoszenie księżom przez najbliższych)

11 luty – wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego

Małżeństwo:

zobacz: „kancelaria parafialna”

Kapłaństwo:

zobacz: http://seminarium.legnica.pl/