28 kwietnia, 2018

Ogłoszenia

Prochowice, dn. 17.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

 

 1. Dziś zgodnie z prośbą naszego Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego ofiarami do puszek wspieramy dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi w Chorwacji. Poszkodowanych polecamy Waszej modlitwie i dobroci serca.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
 • 18.01 – poniedziałek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
 • 19.01 – wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara
 • 21.01 – czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 1. Zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę. Zachęcamy do pisania intencji modlitewnych, które będziemy przedstawiać Bogu podczas nabożeństwa.
 2. W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i początek adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 16.45.
 3. Najbliższa niedziela nosi miano Niedzieli Słowa Bożego – gorąco zachęcamy aby pogłębiać znajomość Pisma Świętego przez osobistą lekturę.
 4. Przypominamy że w styczniu nie sprawujemy na filiach Mszy Świętych w tygodniu.
 5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy otworzyli swe domy i przyjęli kapłańskie błogosławieństwo. Jednocześnie informujemy że z powodu wcześniejszego zakończenia kolędy niż pierwotnie planowaliśmy mogły ulec zmianie godziny odprawianych intencji np. z godziny 9.00 na 17.00. Bardzo prosimy śledzić intencje w gablocie lub sprawdzić na stronie parafialnej.
 6. Do nabycia czasopisma katolickie Niedziela i Gość Niedzielny.