28 kwietnia, 2018

Prochowice, dn.12.01.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  Niedzielę Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego oraz rozpoczynamy liturgiczny okres „w ciągu roku”, oznaczany w Liturgii kolorem zielonym, a w czytaniach mszalnych skupiony na publicznej działalności Pana Jezusa. Zachowujemy jednak bożonarodzeniowy wystrój kościoła do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego.
  2. W zeszły poniedziałek  odbył się Orszak Trzech Króli. Dziś pragniemy podziękować wszystkim jego uczestnikom, którzy przybyli licznie na to wydarzenie. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za stroje, dorosłym aktorom – kolędnikom z Golanki,  Lisowic i Prochowic  za przygotowanie jasełek.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Orszaku: UMiG, POKiS, prochowickim szkołom i przedszkolu, straży pożarnej oraz wszystkim osobom, których pomoc okazała się nieoceniona dla dobrego przeżycia tego wydarzenia.
  3. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą, w bieżącym tygodniu odbędzie się ona w następującym porządku: http://parafiaprochowice.pl/aktualnosci/
  4. W czasie  kolędy kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i piątki od godz. 10.00-11.00. W ważnych sprawach prosimy dzwonić  na numer telefonu parafialnego (76 8584456)
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.