28 kwietnia, 2018

21.04.2024 – 28.04.2024. IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela to IV niedziela wielkanocna. tzw. Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Jednocześnie III niedziela miesiąca. Jak w każdą III niedzielę modlimy się za wszystkich ofiarodawców i darczyńców wspierających naszą parafię oraz Rada Parafialna przeprowadza zbiórkę na renowacje szafy organowej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: 23.04. – wtorek – Uroczystość św. Wojciecha. Biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. 25.04.- czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty. 27.04. – sobota – Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko Życiu Człowieka
  3. Przyszła niedziela to V niedziela wielkanocna
  4. Do nabycia czasopisma katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ul. Rynek 16 do końca; Lwowskiej; Przechodniej za troskę o naszą świątynię i zebrane ofiary. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców ul. Wolności i Legnickiej od nr 1-13 o podjęcie się tego trudu zadbania o kościół w tym tygodniu.
  6. W tym tygodniu msze święte będą celebrowana w czwartek w Golance o godz. 17.00.