28 kwietnia, 2018

18.07.2021 – 25.07.2021.  XVI Niedziela zwykła

1.Zapraszamy na nabożeństwo do M.B Nieustającej Pomocy w środę. Prosimy o spisanie swoich próśb na karteczkach.

2.Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Przy wyjściu z kościoła można dokonywać wpłat na remont organów. Podając imię i nazwisko wpłacającego oraz adres zamieszkania w celu późniejszego odebrania zaświadczenia dokonanej wpłaty w celu odpisu z podatku w Urzędzie Skarbowym.

3.Tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

22.07. – czwartek – święto św. Marii Magdaleny.

23.07. – piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

24.07. – sobota -wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

4.Przyszła niedziela to 17.niedziela zwykła . Rozpoczęcie 22 Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, którego przeżywać będziemy pod hasłem „ W drogę do Źródła Życia” podejmującego inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drodze. MIVA Polska zachęca do udziału w Akcji św. Krzysztofa. Podziękuj Bogu zabezpieczne podróże i ofiaruj 1 gr za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Swoje ofiary można składać do puszki z napisem „Dar św. Krzysztofa”. Poświęcenie aut odbędzie się po każdej mszy świętej na parkingu.

5.Do nabycia czasopisma katolicki Niedziela i Gość Niedzielny.

6.Za troskę o utrzymanie czystości w kościele i zebrane ofiary dziękujemy mieszkańcom ul. Rynek 1-15, 1-go Maja, Karola Miarki, Pl. Kopernika, ul. Reymonta. O podjęcie tego trudu w tym tygodniu prosimy mieszkańców Rynek od nr 15 do końca, ul. Lwowska, Przechodniej, i ul. Wolności.

7.Pragniemy przypomnieć, że w czasie wakacji w tygodniu nie mszy świętej na wioskach.

8.Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę pieszą i autokarową na Jasną Górę na spotkanie dzisiaj po wieczornej mszy świętej . Zachęcamy do Duchowego włączenia się w tę pielgrzymkę. Do głębszego przeżywania tej pielgrzymki służą nam książeczki w cenie 15 zł. oraz emblematy pielgrzymkowe w cenie 5 zł.

9.Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopaty Polski dnia 25.07.2021 solidaryzując się z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach otaczając ich modlitwom oraz wspierając materialnie zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek z napisem „ Dla powodzian”. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.