Kwiecień 28, 2018

Prochowice, dn. 19.05.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

1. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych
  2. W dnu dzisiejszym w naszej parafii ma miejsce Pierwsza Komunia Św. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Ciało Pana Jezusa, w „białym tygodniu”  uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym i Mszy św. wieczornej, jest to dziękczynienie składane Zbawicielowi za dar Eucharystii. Na zakończenie,  w piątek zostaną rozdane pamiątkowe obrazki komunijne.
  3. Tegoroczny festyn parafialny został zaplanowany na dzień 16 czerwca. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek na  godz. 18.30 do  domu parafialnego.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki jest to dla nas wezwanie, aby pamiętać o naszych mamach. Żyjące nich Pan wspiera swoją łaską, te zaś, które już umarły, niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.
  5. Prosimy, aby trud utrzymania czystości w naszym kościele podjęli w tym tygodniu mieszkańcy ul. Powstańców Warszawy. Za ofiary przeznaczone na ten cel jak i za ich zbieranie składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie otwarta o stałej porze: wtorek, czwartek 16.00-17.00, w sobotę 10.00 – 11.00.