Kwiecień 28, 2018

Prochowice, dn. 13.10.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Tydzień w ciągu roku

1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: we wtorek – Św. Teresy od Jezusa, w środę święto Św. Jadwigi Śl., w czwartek   Św. Ignacego Antiocheńskiego,  w piątek  Św. Łukasza Ewangelisty.
  2. Dzisiaj XIX Dzień Papieski. Ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc młodzież zdolną z niezamożnych rodzin w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  3. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom aktualnie pracującym i emerytowanym, wszystkim pracownikom oświaty, składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i radości w wykonywaniu misji wychowywania i nauczania młodego pokolenia Polaków.
  4. W środę, 16 października , w święto św. Jadwigi, kiedy to obchodzimy rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły  na Stolicę Piotrową, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy i Szkoła Podstawowa nr 1 w Prochowicach  zapraszają na obchody Dnia Pamięci o św. Janie Pawle II, uroczystości rozpoczną się  o godz. 15.00 przy figurze Św. Jana Pawła II a następnie prezentacje  artystyczne w szkole podstawowej nr 1. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału.
  5. Zapraszamy do modlitwy różańcowej wszystkich parafian każdego dnia przez cały październik o godz. 17.15.
  6. W sobotę 19.10.2019r.  zapraszamy na spotkanie Popielgrzymkowe  uczestników tegorocznej pielgrzymki  na Jasną Górę. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00, a następnie dalsza cześć w domu parafialnym.
  7.  Za tydzień w niedzielę  o godz. 10.00  spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców, ze SP nr 2.
  8. Za tydzień w niedziele odpust ku czci św. Jadwigi w Kwiatkowicach – suma odpustowa w Kwiatkowicach o godz. 13.00.
  9. Do naszych domów w tych dniach  zostaną dostarczone kartki wypominkowe,  na których wypisywać będziemy imiona naszych bliskich zmarłych,   prosząc tym samym Wspólnotę Kościoła o modlitwę w ich intencjach.  Wypominki możemy wrzucać do skarbony przy wejściu do kościoła, na wioskach zaś składać w zakrystii.
  10. Prosimy, aby trud utrzymania czystości w naszym kościele podjęli w tym tygodniu mieszkańcy  ul. Kolejowej i Okrężnej. Za ofiary na ten cel złożone, jak i trud ich zbierania składamy serdeczne Bóg zapłać.