28 kwietnia, 2018

Ogłoszenia

1.Dzisiejsza niedziela to XXIX niedziela zwykła. Jednocześnie III niedziela miesiąca. Jak w każdą III niedziele modlimy się za wszystkich ofiarodawców i darczyńców wpłacających na remont organów. Swoje ofiary można składać u pana kościelnego przy wyjściu z kościoła.

2.Zapraszamy na nabożeństwo do M.B Nieustającej Pomocy w środę.

3.Tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

18.10. – poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty.

19.10 – wtorek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona Solidarności

20.10. – środa – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

15.10. – piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

4.Przyszła niedziela to XXX niedziela zwykła. Jednocześnie Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu wspieramy misję swoimi ofiarami złożonymi do puszek.

5.Do nabycia czasopisma katolicki Niedziela i Gość Niedzielny.

6.Za troskę o utrzymanie czystości w kościele i zebrane ofiary dziękujemy mieszkańcom ul. Powstańców Śląskich i Rumiankowej. O podjęcie się tego trudu w tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Niepodległości.

7.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe co dziennie o godz. 17.30.

8.Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki wypominkowe , które po wypełnieniu prosimy składać w kancelarii, w zakrystii lub do skrzynki z napisem „Wypominki”. W tym roku kartki wypominkowe nie będą dostarczane do domów.

9.Zapraszamy na Mszę święta rodziców z dziećmi komunijnymi w przyszłą niedzielę o godz.12.30. na której zostaną poświęcone różańce i medaliki.

10.„Pamiętamy w naszych modlitwach, ufając na wspólne spotkanie w królestwie naszego Ojca”. Mija rok odkąd pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej wieloletniego jej pasterza księdza Tadeusza Dąbskiego. Okres pandemii nie pozwolił godnie go pożegnać. Uczyńmy to w pierwszą rocznicę Jego śmierci. 23 X 2021 roku o godzinie 12.00 odprawiona zostanie  Msza święta pod przewodnictwem biskupa świdnickiego bpa Marka Mendyka w otoczeniu kolegów kursowych oraz innych prezbiterów, podczas której prosić będziemy o łaskę nieba dla świętej pamięci księdza Tadeusza w pierwszą rocznicę Jego śmierci. Jednocześnie zapraszamy na mszę świętą w intencji śp. Ks. Tadeusza w niedzielę o godz. 12.30 zamówioną przez p. burmistrz.

11.W naszym dekanacie gościmy obraz św. Józefa, który peregrynuje po dekanatach naszej diecezji. Na naszą parafię przypada czuwanie modlitewne przy obrazie w sobotę w Tyńcu. Z tej to racji serdecznie zapraszam na nabożeństwo przy obrazie o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego następnie o godz. 16.30 pożegnamy obraz św. Józefa oddając Go innemu dekanatowi.

12.Miejskie Przedszkole w Prochowicach oraz KGW z Sołtysem i mieszkańcami Lisowic zaprasza dn. 20.10.2021 od godz. 8.00  na parkingu przy POKiS wspierając w ten sposób kosztowną operację serduszka Cyprianka .

13.Dn.24.10.2021 zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe dla wszystkich, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 18.00 a następnie spotkanie w domu parafialnym.