28 kwietnia, 2018

Prochowice, dn. 27. 09. 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Tydzień w ciągu roku

1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek: Św. Wacława, we wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę – Św. Hieronima, w czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek – św. Aniołów Stróżów, w przyszłą niedziele  – św. Franciszka z Asyżu, który patronuje kościołowi i wspólnocie wierzących w Mierzowicach, suma odpustowa w Mierzowicach o godz. 12.30.
  2. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentów Eucharystii i Bierzmowaniu. W środę –  spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku 2021 pragną przystąpić do I Komunii Św. W czwartek – spotkanie dla rodziców młodzieży, która w przyszłym roku zechce przystąpić do sakramentu bierzmowania. Spotkania w kościele,  po wieczornej Mszy św.,  o godz. 18.30.
  3. W najbliższą niedzielę 04 października na Mszy o godzinie 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej, prosimy aby zatroszczyć się i nabyć różańce dzieciom.
  4. W czwartek rozpoczynamy październik- miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać  przez cały miesiąc o godz. 17.15.  Zapraszamy do modlitwy różańcowej wszystkich parafian, także młodzież i dzieci. Na filiach nabożeństwo różańcowe według dotychczasowego zwyczaju, a w dniu, w którym jest tam sprawowana Msza św. nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
  5. W naszej parafii ukształtowała się, grupa dzieci i młodzieży, które pragną poddać się formacji zgodnej z ruchem „Światło Życie” Duchową opieką obejmuje tę grupę ks. Jakub. Spotkania odbywają się soboty o godz. 10.00. Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież,  do włączenia się w spotkania i formację oazową.
  6. Spotkania Kręgu Biblijnego, gdzie poznaje się, studiuje i rozważa Pismo Święte, odbywać się będą w czwartki po wieczornej Mszy św. Spotkania prowadzi i duchową opieka otacza, Ks.  Patryk.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 8.30 i od godz. 17.00. W bieżącym tygodniu także spowiedź na wioskach pół godziny przed Mszą. W najbliższą sobotę- pierwszą miesiąca Msza poranna ku czci NMP o godz. 9.00. W tym dniu księża odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.
  8. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. w intencjach nas samych oraz naszych bliskich- zarówno żyjących jak i zmarłych. Można już zamawiać intencje na przyszły rok.
  9. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  10. Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii niedzielnej, za budowanie wspólnoty przez wspólną modlitwę, przyjęcie Komunii św. i obecność. Dziękujemy również za złożone ofiary na tacę, które są wyrazem wrażliwości serca i troski o funkcjonowanie parafii. Niech dobry Bóg wszystkim Dobrodziejom błogosławi. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia.